http://www.albusdent.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/layout.sliders.pl.slajder_aquagk-is-120.jpglink
http://www.albusdent.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/layout.sliders.pl.slajder_1gk-is-120.jpglink
http://www.albusdent.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/layout.sliders.pl.slajder_2gk-is-120.jpglink
http://www.albusdent.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/layout.sliders.pl.slajder_4gk-is-120.jpglink
http://www.albusdent.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/layout.sliders.pl.slajder_8gk-is-120.jpglink
http://www.albusdent.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/layout.sliders.pl.slajder_3gk-is-120.jpglink
http://www.albusdent.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/layout.sliders.pl.slajder_5gk-is-120.jpglink
http://www.albusdent.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/layout.sliders.pl.slajder_6gk-is-120.jpglink
http://www.albusdent.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/layout.sliders.pl.slajder_7gk-is-120.jpglink
«
»

Przebieg leczenia ortodontycznego

1. KONSULTACJA ORTODONTYCZNA

Podczas pierwszej wizyty ortodontycznej lekarz przeprowadza dokładny wywiad z pacjentem, którego celem zrozumienie przyczyn zgłoszenia się na wizytę oraz zapoznania się z potrzebami i oczekiwaniami pacjenta. Prowadzi to do stworzenia oraz opracowania indywidualnego planu leczenia, który jest wstępem do osiągnięcia wyników zadowalających obie strony. Na pierwszej wizycie lekarz wykonuje szczegółowe badanie zgryzu oraz czynności mięśni. Dodatkowo wykonywane są zdjęcia fotograficzne uzębienia, dołączane następnie do dokumentacji cyfrowej pacjenta. W celu przeprowadzenia pełnej analizy warunków gryzowych konieczne jest również wykonanie badań RTG (zdjęcie pantomograficzne) - pacjent może je wykonać na miejscu w naszej pracowni RTG.

2. PRZEDSTAWIENIE PLANU LECZENIA

Na kolejnej wizycie przedstawiony zostaje indywidualny plan leczenia pacjenta, uwzględniający przebieg i czas trwania leczenia. Jest to również odpowiedni moment na ewentualne pytania pacjenta przed rozpoczęciem leczenia. Po zaakceptowaniu planu leczenia przez pacjenta, pobierane są wyciski do modeli diagnostycznych uzębienia, jak również zostaje wyznaczony termin rozpoczęcia właściwego leczenia.

3. ROZPOCZĘCIE WŁAŚCIWEGO LECZENIA

Celem wizyty jest wydanie pacjentowi aparatu ruchomego (jeśli tak przewiduje plan leczenia) lub założenie aparatu stałego. Oczywiście są to zabiegi bezbolesne. Następnie ortodonta udziela pacjentowi niezbędnych wskazówek i porad dotyczących noszenia aparatu. Należy podkreślić, że nieodzownym elementem leczenia ortodontycznego są wyleczone zęby, bez osadu i kamienia nazębnego, a jeśli chodzi o dziąsła – bez oznak stanu zapalnego. Leczenie aparatem stałym jest kwestią indywidualną i trwa około dwóch lat.

4. WIZYTY KONTROLNE

Wizyty kontrolne odbywają się w różnych odstępach czasu. Zależy to od zastosowanej metody leczenia i indywidualnych potrzeb pacjenta, a mianowicie:

  • Aparaty ruchome - co 2-4 miesiące
  • Aparaty stałe - co 4-5 tygodni.

Celem tego typu wizyt jest kontrola przebiegu leczenia oraz aktywacja aparatów.

5. FAZA RETENCJI

Ostatnią i równie istotną fazą leczenia jest retencja. Jest to bardzo ważny etap, ponieważ stabilizuje osiągnięte wyniki i zapobiega nawrotowi wady zgryzu.

W przypadku aparatów ruchomych funkcję aparatu retencyjnego dopełnia użytkowany dotychczas aparat ortodontyczny bez aktywowania.

W sytuacji leczenia aparatem stałym, po zdjęciu aparatu, zęby oczyszczane są z kleju i wypolerowane. Następnie pacjent otrzymuje ruchomą, akrylową płytkę retencyjną na zęby górne oraz cieniutki drucik przyklejany do wewnętrznej powierzchni zębów dolnych.

 

Partnerzy

Biomet_logo.jpgElmex.jpgbeyond_logo.jpgblendamed.jpgoral.jpgsensodyne.jpgss.jpg
phone

+48 12 376 00 00 

+48 69 376 00 00

place

ul. Balicka 73
30-149 Kraków