http://www.albusdent.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/layout.sliders.pl.slajder_aquagk-is-120.jpglink
http://www.albusdent.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/layout.sliders.pl.slajder_1gk-is-120.jpglink
http://www.albusdent.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/layout.sliders.pl.slajder_2gk-is-120.jpglink
http://www.albusdent.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/layout.sliders.pl.slajder_4gk-is-120.jpglink
http://www.albusdent.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/layout.sliders.pl.slajder_8gk-is-120.jpglink
http://www.albusdent.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/layout.sliders.pl.slajder_3gk-is-120.jpglink
http://www.albusdent.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/layout.sliders.pl.slajder_5gk-is-120.jpglink
http://www.albusdent.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/layout.sliders.pl.slajder_6gk-is-120.jpglink
http://www.albusdent.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/layout.sliders.pl.slajder_7gk-is-120.jpglink
«
»

Czym jest martwy ząb?

Martwy ząb to potoczne określenie zęba, w którym doszło do obumarcia miazgi – tkanki znajdującej się w jego wnętrzu. Miazga składa się między innymi z włókien nerwowych, których drażnienie powoduje odczuwany ból zęba. 

Czytaj więcej...

Próchnica butelkowa – co to takiego?

Próchnica butelkowa, jak łatwo się domyślić, ma związek z częstym piciem przez dzieci                  z butelki. W takich przypadkach styczność małych ząbków z płynem jest dłuższa, niż podczas picia z kubka. Szczególnie narażone są zęby dzieci zasypiających przy butelce lub karmionych w nocy.  Podczas snu w ustach znajduje się mniej śliny, która pomogłaby oczyścić zęby czy neutralizować kwasy produkowane przez obecne w jamie ustnej bakterie. A bakterie te żywią się cukrem, który zawarty jest w podawanych dziecku sokach, słodzonych herbatkach, ale też w mleku. To właśnie z tych powodów dopiero co wyrżnięte ząbki mogą się psuć.

Czytaj więcej...

Czym jest lakowanie zębów?

Trudno spotkać w Polsce dziecko, którego zęby pozbawione są próchnicy. Niestety jej rozwojowi sprzyja budowa zębów bocznych. Ponieważ powierzchnie zębów trzonowych i przedtrzonowych posiadają głębokie bruzdy, z łatwością zalegają tam resztki pokarmowe i bakterie. Zbyt wąskie szczeliny w zębach uniemożliwiają dokładne ich oczyszczenie podczas mycia. Z tych względów bruzdy powierzchni żujących zębów są najczęstszym miejscem występowania pierwszych ognisk próchnicy. Do tego szkliwo w bruzdach jest cieńsze niż w innych miejscach zębów. Nowo wyrżnięte zęby u dzieci składają się z mniejszej ilości składników mineralnych, przez co są szczególnie narażone na rozwój próchnicy. 

Czytaj więcej...

Jak prawidłowo dbać o szczoteczkę do zębów?

Szczoteczki do zębów używasz kilkukrotnie w ciągu doby. A czy zastanawiałeś się choć raz czy dobrze o nią dbasz? Oprócz wymiany co jakiś czas na nowy egzemplarz, jest jeszcze kilka wskazówek odnoście jej używania. Jakich?

Czytaj więcej...

Jak stres wpływa na zęby?

 

Z badań wynika, że ponad 85 % Polaków żyje w długotrwałym stresie. To przerażające!

Stres wyniszcza cały organizm i nie pozwala cieszyć się pełnią życia. Nadmierny i długotrwały może powodować np. ataki paniki, zaburzenia snu, depresje, stany lękowe, osłabienie organizmu. 

Wpływa też negatywnie na stan naszej jamy ustnej. Co powoduje?

Czytaj więcej...

Co jest przyczyną krwawiących dziąseł?

Krwawiące dziąsła to przykra dolegliwość, która jednak pojawia się u pacjentów bardzo często. Niestety, jeśli problem nie dotyczy samego zęba, a obszarów zlokalizowanych wokół, często jest przez pacjentów bagatelizowany. Choć zęby są zdrowe i wyleczone, krwawienie oznacza problemy z jamą ustną – zapalenie dziąseł. W bardziej zaawansowanych przypadkach mamy do czynienia z paradontozą, która prowadzi do odsłaniania szyjek zębów, ich chwiejności, a w końcowym stadium powoduje wypadanie zębów.

Czytaj więcej...

Jak odbudować uszkodzone szkliwo zębów?

Choć szkliwo zębów jest najtwardszą tkanką w ludzkim organizmie, potrzebuje ochrony. Przed czym? Przed próchnicą, ścieraniem i nadwrażliwością. Szkliwo atakują bakterie, które między innymi są odpowiedzialne za tworzenie się próchnicy. Czynniki termiczne i chemiczne – gorące, zimne, kwaśne oraz słodkie pożywienie także mają na szkliwo niszczący wpływ.

Czytaj więcej...

Kiedy fluoryzować zęby?

Jak fluor działa na zęby?

Wzmacnia je i sprawia, że są bardziej odporne na działanie kwasów i bakterii. 

Fluor przenika szkliwo zębów działając na obecne w nich związki wapnia. Dzięki temu wapń słabiej rozpuszcza się w zetknięciu w kwasami z pożywienia czy żołądka (przy refluksie). Fluor chroni zęby przed próchnicotwórczym działaniem bakterii i hamuje ich rozwój w jamie ustnej.

Czytaj więcej...

Jak poradzić sobie z nadwrażliwością zębów?

Z pewnością wielu z Was czuło ból zębów po zjedzeniu lub wypiciu czegoś zimnego, kwaśnego lub gorącego. Ulubione lody czy kawa nie stanowią wtedy dużej przyjemności. Nadwrażliwość zębów to dolegliwość wyjątkowo dokuczliwa.

Czytaj więcej...

Jak zapobiegać tworzeniu się kamienia nazębnego?

Szybkość z jaką kamień nazębny tworzy się na zębach jest sprawą indywidualną i uzależnioną od wielu czynników. Na niektóre z nich mamy wpływ – np. na dietę czy palenie tytoniu. Jednak na ilość soli mineralnych zawartych w ślinie, które sprzyjają tworzeniu się kamienia, już nie.

 

Czytaj więcej...

Co jeść, by mieć zdrowe zęby?

Zdrowa dieta i świadomy dobór zawartości naszego talerza ma wpływ, nie tylko na nasze zdrowie i prawidłowe funkcjonowanie organizmu, ale także na piękny uśmiech. Jakie pożywienie wspiera zdrowie zębów?

Czytaj więcej...

Strach przed dentystą

Jakoś tak to się ułożyło, że prawie każdy z nas mniej lub bardziej boi się wizyty w gabinecie stomatologicznym. Boimy się dentystów z różnych powodów - stresuje nas perspektywa bólu, dyskomfortu czy choćby czekających nas niemałych wydatków.

O ile stres przed fotelem dentystycznym jest umiarkowany, nie mamy się czym przejmować. Gorzej, kiedy wpadamy w panikę i tracimy nad sobą kontrolę... wtedy naprawdę zaczynają się problemy.
Dziecko boi się dentysty.

czytaj dalej

Domowe sposoby na zdrowie Twoich zębów

Natura daje nam wiele narzędzi pomocnych w dbaniu o zdrowe i mocne zęby. Jakie?

O dobroczynnym działaniu ziół na zęby świadczy fakt, że wyciągi z nich często wchodzą w skład past do zębów.

Czytaj więcej...

Jak prawidłowo myć zęby

Wydawałoby się, że mycie zębów to czynność tak prosta, że każdy z nas powinien sobie z nią bez problemu poradzić.

Niestety, wciąż zbyt wiele osób popełnia podstawowe błędy przy szczotkowaniu. Sprawa jest na tyle poważna, że od dziesiątek lat zajmują się nią naukowcy.

czytaj dalej

Partnerzy

Biomet_logo.jpgElmex.jpgbeyond_logo.jpgblendamed.jpgoral.jpgsensodyne.jpgss.jpg
phone

+48 12 376 00 00 

+48 69 376 00 00

place

ul. Balicka 73
30-149 Kraków